Jdi na obsah Jdi na menu

Běh na Lysou horu 31.7.2010

Dne 31.7.2010 v 15 h se uskutečnil 25.ročník závodu v běhu na nejvyšší horu Beskyd v rámci poháru v kategorii běhů do vrchu.Náš tým jsem reprezentoval pouze já (Mirek) a byl to překrásný závod s perfektní organizací a atmosférou.Prezentace byla na Zlatníku,baťůžky nám nahoru vyvezla Horská služba a start byl na chlup v 15 h z  místa známého jako Papežov v nadm.výšce něco přes 600m,kde svítilo slunce a teplota super kolem 20 st. 135 závodníků-vše perfektně organizováno v domácké atmosféře.Trasu po klasické asfaltce 8 400m asi všichni známe nejen z kola,takže jsem věděl,co mě čeká.Jelikož s běháním do kopce nemám zkušenosti,ale dost mi vyhovuje vzhledem k mému "specifickému" pojetí běhu,tak jsem měl obavy,co na to nožky,ale byla to sice dřina,ale paráda.Zhruba od pátého kilometru totální mlha,nahoře 12stupňů,na 6km zajištěno občerstvení(kelímek vody a mokrá houba v kiblíku),ale super-vodu jsem teda vypít nemohl,tak jsem si ji aspoň vylil na šišku,jak osvěžující.Nahoře spousta lidí,kteří povzbuzovali i scípáka jako jsem já a každému,kdo doběhl do cíle tleskali,dost dobré...Takže kdo nebyl,trochu škoda,fakt to byl zážitek na dlouho.

Trasu jsem zaběhl  za 57:23 a ve své kategorii jsem skončil 38 ze 46 běžců,takže spokojen,jelikož jsem měl dva cíle-běžet bez pauzy a do hodiny,což se povedlo.