Jdi na obsah Jdi na menu

Půlmaraton Wodzislaw Šlaski

Dne 14.11.2010 jsem vyjel reprezentovat náš tým k našim polským sousedům na běžecký závod  IV.ročníku půlmaratonu o pohár starosty městečka Wodzislaw Šlaski,které je asi 20km od hranic.

Start hlavního závodu na 21,1km i doprovodného závodu na 4,2km byl v 11.00hodin.Startem i cílem půlmaratonu proběhlo 241 běžců a kobjet.Za neskutečného počasí,kdy teplota v půli listopadu byla kolem 17st. ve stínu,se běželo 10 okruhů centrem městečka.Myslel jsem,že to bude klasická nuda,ale trať byla super,byla převážně po asfaltu,kostky přes náměstí a hlavně profilem nahoru-dolů,fakt zajímavě zvolená a dost náročná.Hezké počasí a spousta fandících pšonků na náměstí dodávala závodu vynikající atmosféru,organizace také fajn.Odběhnuto v klidu,pohodě,mým klasickým stylem,kdy druhá polovina byla rychlejší než první a poslední kolo téměř nejrychlejší.

K mému výkonu-konečně půlmaraton pod 1:45,oficiální  čas 1:44:48,umístění 135 místo z  241,ve své věkové kategorii 43 z 79-naprostá spokojenost.Po závodu moc hezká medaile,tričko,občerstvení -takže za 20 zlotých fajn.

Pokud budou nějaké fotečky doplním později.