Jdi na obsah Jdi na menu

Porubský čtvrtmaraton

Dne 28.10.2011 se konal v Ostravě - Porubě 11. ročník Porubského čtvrtmaratonu. Počasí bylo skvělé, bylo slunečno, asi tak 15 až 20 stupňů. Ke startu v 11.30 na tomto závodě se přihlásili z našeho týmu Mirek s Daliborem. Mirek vyrazil do závodu v čelním pelotonu a běžel ve skvělé formě a se svým časem na certifikované trati 00:45:37 skončil na krásném 87 místě. Dalibor, to je jiná kategorie, ten se potýkal s nedostatkem formy od počátku až do konce závodu... no prostě běžel stylem hlava by chtěla, ale tělo ne(lidi mi tleskali a křičeli na něho něco o olověných nohách), čemuž také odpovídá jeho čas 00:52:31 a 169 místo z 210 závodníků. No přátelé, ale slibuju, že se polepším, ať vám tady nedělám ostudu. Každopádně byl to krásně strávený den..mimochodem chtěl jsem si spravit chuť v tombole, ale ten den byl pro mě zřejmě nepřekonatelně smolný. Tak sláva vítězům, čest poraženým, těším se na Vás v dalších závodech. D.

Dovolím si to doplnit,že naměřené časy je třeba brát s rezervou,jelikož se objevili zřejmě oprávněné pochybnosti o délce trati,kdy přímo pořadatel uvádí,že trať je sice certifikovaná,ale asi se špatně odbočovalo,takže má tak o 300m méně.Co na to říct,než že jsou to kokoti,ale dal bych ruku do ohýnku,že minulý rok se běželo úplně stejně.Ale přesto je třeba k naměřeným časům za těch asi 300m méně přidat něco přes minutku navíc,takže osobák ruším a jsem z toho trochu zklamám.   MIrek