Jdi na obsah Jdi na menu

ŽELEZŇÁK - LIPNO

JURIJ : 13.8.2011 jsem startoval na IRONMANU na Lipně.

Do dějiště závodu jsem přijel už v pondělí a pobyt spojil jako dovolenou s rodinkou a přáteli + závod.Tento závod jsem jel poprvé,a proto jsem si chtěl projet tratě ironmana.Po projetí přišlo zjištění,že kolo bude hodně náročné,samé stoupání.Předpověď na den závodu taky nebyla optimistická,mělo pršet,ale byl jsem závodně hladový,tak jsem se na závod těšil.

Na start se nakonec postavilo 52 borců z toho dvě ženy.Malá účast byla důsledkem konkurence jiných závodů ( X-Terra ve Špindlu, Doksyman, Morkoman ) a hodně závodníků jim dali přednost. V 7hodin zazněl startovní povel a já se spolu s ostatními triatlonisty rozběhl do 19stupňového Lipna. Můj plán byl dokončit závod za 13:15 . Byly malé vlny,plavalo se mi dobře a bez většího úsilí jsem se držel jedné z předních skupinek. Plavali se 3 okruhy.Jen ve třetím mě brala křeč do lýtka.  Z vody jsem lezl na 21.místě za 1:03:45 . Pořadatel měl problém s ukotvením bojek a vítr je přes noc trochu posunul. Plavání mělo asi 3,5km,proto tak skvělý čas. Na kolo jsem už nasedal za deště. Kolo mělo 3 okruhy po 60km .První dva okruhy se mi jely super, jen mi vadil déšť a nefungující cyklocomputer, ale ve třetím přišla smůla v podobě defektu zadního kola. Byla to velká patálie, nejdřív jsem zjistil, že bombička se stlačeným vzduchem je po třech letech už  prázdná, pak se nedala odkroutit matka na ventilku. Nezbylo mi než stopnout auto,naštěstí jeho majitel měl kombinačky.Další projíždějící závodník mi půjčil pumpu, jenže se mi ani za boha nedařilo nasadit náhradní plášťovou galusku.Byla nová,takže tuhá a díky dešti klouzala. Problém  s nasezením jsem vyřešil s dalším projíždějícím závodníkem. Taky mi půjčil pumpu s duopístem,se kterou jsem dostal galusku aspoň na 8 atmosfér. To vše trvalo zhruba 50 minut . Ještěže defekt byl 20 km před cílem kola,které jsem zajel za 7:26:46 . V depu jsem si vyměnil mokré ponožky a nazul tenisky a vyrazil do poslední části železňáka . Běh měl také 3 okruhy po 14 km . Během prvního přestalo pršet a ve druhém se dokonce ukázalo slunce. V půlce běhu jsem si odskočil na TOI TOI-ky a po několika krizích mě pořádně nakopl Birell .Do posledního kola jsem vběhl s vidinou vytvoření svého osobka na iron-běhu . Nakonec se mi to podařilo, běh byl za 4:51:36 a výsledný čas 13:29:49 to stačilo na 40.místo celkově a 5. v kategorii 40-44let . Závod dokončilo 48 borců, 4 vzdali .

Závod na Lipně byla pro mě dobrá zkušenost a přitom jsem zjistil, že mám na ohodně lepší výsledek, pokud vydrží zdraví, velká podpora rodiny a chuť tvrdě trénovat .