Jdi na obsah Jdi na menu

BĚH OSVOBOZENÍ OSTRAVY HRABYŇ - Ostrava 15 km MBP

Dne 8.5.2011 v 10hod. odstartoval 34. ročník tradičního závodu silničního běhu z Hrabyně do Ostravy-Poruby.  Už v úvodu pořadatelé zahlásili, že se jim v letošním roce nepodařilo zajistit trať závodu na 15 KM přes avizované klidné okolní vesnice a tak nezbývalo než se v pěkně horkém počasi vydat na trať přímou cestou přes Jozefovický kopec. Závodu se v letošním roce zúčastnilo 85 borců. Z naší skupiny k závodu nastoupili MIREK a DALIBOR. Trať byla převážně kopcovitá a  pálivé sluníčko dávalo o sobě vědět. Na trase byly dvě občerstvovací stanice, což bylo docela dostačující. Běželo se převážně z kopce,kromě výběhu v Jozefovicích a dvou výstupů ve Velké Polomi a v Plesné,cíl byl na stadionu v Porubě jako již v minulých letech. V cíli jsme pak zjistili, že máme ohromující časy, které jak jsme pak zjistili byly způsobeny zkrácením trati na 11,6 km. Samozřejmě Mirek běžel výborně a Dalibor, i když závod pojal jako přípravu na PIM, jel naplno, ale výsledky, doufám, teprve příjdou. Organizace závodu byla v pohodě, až na malé fó pá, když doběhl do cíle vítěz, časomíra ještě nebyla připravena. V cíli opět sachariďák v podobě tatranky a v tombole jsme ZASE NIC NEVYHRÁLI... TAKŽE SE MUSÍME POLEPŠIT. (doufám, že se na nás štěstí usměje na PRÍGLU A VYHRAJEME NĚCO POŘÁDNÉHO)