Jdi na obsah Jdi na menu

MORAVIAMAN 2013

22.6.2013 se konalo mistrovství Česka a Slovenska v dlouhém triatlonu na tratích ironmana.

Já (JURIJ ) jsem nastupoval do závodu s úkolem překonat svůj osobák. Ještě před závodem bylo určeno, že plavání bude bez neoprénu, voda měla skoro 27 stupňů.

Po hymně a modlitbě místního kněze vyrazilo do závodu 214 mužů a 6 žen. Plavala se tři kola a po prvním jsem věděl, že čas plavání bude nic moc. Po výběhu do depa mi hodinky ukázaly hrozných 1:27:52. Podle pocitů a časů druhých měla plavecká část o trochu víc než 3800m. Z depa jsem vyrazil jako 113.

Na kolo jsem vyrazil s pocitem jak vydržím 180km, když letos jsem jel jen 90km. Ale zato jsem byl vyzbrojen zadním diskovým kolem a aero láhví. Počasí kolu moc nepřálo, byl silný točící se vítr a to mému disku moc nesvědčilo. Kolo mělo čtyři okruhy a ve druhém jsem musel na malou. Potřetím okruhu už jsem trpěl, bolela mě záda a při silnělším záběru i kolena. Kolo bylo za 5:41:14 . 78. nejlepší čas.

Do běhu jsem vyrzil s 25 min. mankem na osobák. Běh byl o čtyrech okruzích po 10,5 km. První jsem měl za 62minut. Mé tempo vydrželo 13 km, po nich se ozvaly gely ve střevech. Na trati byla jedna TOI TOI - ka . Přiběhl jsem k ní a byla obsazena, tak  jsem musel zhruba 5 min. počkat a dalších 10min. jsem v ní strávil. Pak se mi běželo líp, ale pak začalo působit slunko, byla opět 30-ka. Začal jsem se přehřívat, a to mé tempo nešlo udržet. V půli běhu jsem věděl, že na čas osobáku dnes nemám a v klidu jsem doběhl za 4:55:36 a celkově za 12:09:00 na 108. místě. V rámci mistrovství ČR 95.místo a v kategorii 40 - 44 let 17. místo. ( nejsilněji obsazená kategorie, první tři, nejlepší tři i celkově). Se svým výsledkem nejsem spokojem, proto se vrhnu do tvrdšího tréninku, abych byl na Slovakmanovi spokojen, to je výkon pod 11hodin .