Jdi na obsah Jdi na menu

PŮLMARATON NOVÁ KAROLINA 2013

Dne 29. 6. 2013  se v Ostravě v našem novém centru Nová Karolina konal 1. ročník půlmaratonu. Tento půlmaraton se běžel v rámci Ostravských sportovních her. Vloni se běželo kolem Ostravského hradu 10 km a letos chtěli pořadatelé uspořádat půlmaraton. Start i cíl byl u obchodního centra Nová Karolina. Vybíhali jsme směrem k parku Komenského sady 3,5 km, tam jsme absolvovali 7 dvoukilometrových okruhů a potom tou samou trasou zpět do cíle. Každý účastník dostal nádherné tričko a v cíli parádní medaili, startovné závodu bylo jen 50,- Kč a ještě jsme dostali kobylížek a kávičku (je vidět, že podmínky závodů u nýs na ostravsku se pořád zlepšují a mohla by si k nim najít svou cestu i široká veřejnost. V 10 hodin jsem se postavil na start běhu na 21km, spolu s MIRKEM a po startovním výstřelu jsme vyrazili za slunečného počasí spolu se 130 závodníky vstříc dobrodružství. Mirek mě na začátku pobídl, abych se ho držel a udal tempo, ale po chvíli jsem zjistil, že na to ještě nemám a musel jsem ubrat, mým cílem bylo si po celou dobu držet průměr lehce pod 5 minut na kilometr, což se mi podařilo až do cíle a díky začátku s mirkem jsem si nadeběhl 250 metrů, které jsem si pořád držel. Trať byla rovinatá, jako dělaná na rekordy, až na vlnku před cílem. V parku byla co 2 km voda a jiné nápoje, takže paráda pro nás turisty. Můj i MIRKŮV cíl byl, zaběhnout si osobák, nebo aspoň krásný čas. Mi se to podařilo, vylepšil jsem si čas o 4 minuty a  MIREK  zůstal za tím svým o 3 vteřiny, ale i tak  mi dal zase nakládačku ještě 7 minut, takže je ve výborné formě a mám pořád co dohánět.  Co se týká závodu, byl to parádně zorganizovaný závod, byli bychom rádi, kdyby se ustálil každoročně v žebříčku závodů a lepší informovaností široké veřejnosti se nás tu příště mohlo utkat třeba 500.

VÝSLEDY :

MIREK /53 celkově / 80 startovní číslo/Cat. muži 49/ čas 01:37:15 / tempo 13:02/

DALIBOR/77 celkově/ 49 startovní číslo/ Cat.muži 69/ čas 01:44:24 (osobní rekord) /tempo 12.12/ ( poslední čas 01:48:36)