Jdi na obsah Jdi na menu

TRIEXPERT VOKOLO PRÍGLU 2013

TRIEXPERT Vokolo príglu 2013

V sobotu 12. 10. 2013  se v Brně u Brněnské přehrady konal 4. ročník běžeckého závodu oběhnutí přehrady čítající 14,10 Km. Na start se postavilo 2000 běžců a náš team reprezentovali MIREK a DALIBOR S Mirkem jsme se rozhodli jet vlakem a tramvají, což byla celkem příjemná a levná cesta, do místa závodiště jsme dorazili jako první přímo k prezentaci. Závod měl ideální podmínky, bylo chladno, pod mrakem a v cíli pak slunečno, trasa závodu byla vlnitá a ve střední části zúžená a krkolomná. Startovali jsme Mirek ze skupiny A a Dalibor ze skupiny C, podle nahlášené výkonnosti, nevýhoda to byla pro Dalibora, který patřil do skupiny A a musel se tedy probíjet slabšími jedinci. Dalibor skupinu A přesto dohnal, a to i přes to, že startovala minimálně 6 minut za touto skupinou a polovinu z nich ještě porazil. Příště jim to natře všem. Mirek byl jako vždy parádní, je to sprinter a má formu. Nikdy nezapomenu jak mi před závodem říkal, že to je jeho trasa takové kopečky a po závodě mi říká: ...ty vole co to bylo, já mám průměrnou tepovku 172 a to je tří údery srdce za vteřinu...jak to mohlo vydržet hahaha :D Celý závod provázela výborná atmosféra všude samé usměvavé lidi (kdyby to četla nějaká žena nebo přítelkyně!) I jídlo se zlepřilo, ale zase nebyl řízek a salát jak jsme si mysleli, ale těstoviny s masíčkem a sýrem. V tombole, kdy jsme byli připraveni odcestovat na dvou skůtrech jako z filmu "blbý a blbější, ale došlo opět k omylu během losování a vyhrál to nějaký pán. Závod byl zase našlapaný elitními běžci, je jenom na nás se dostak k nim blíže třeba už v příštím roce (pod hodinu). Takže popřemýšlejte, když zaplatíme příští rok startovné včas, tak se vlezem do 300 kč a 4 v autě po 200 kč a je to krásný zážitek - voda, holky a plno krásných lidí ( je možnost tam i přespat v nedaleké chatě, která patří mé rodině a naplánovat to s večerní grilovačkou po závodě a udělat to jako ukončení sezóny). A pro ty co si nevěří je pro dokončení běžeckého závodu stanoven časový limit opět dvě a půl hodiny a už se dá i přihlašovat, termín bude druhý týden v říjnu 2014.

PS: Mirkovi se to tak líbilo, že se na příští rok zajímal o Pražský maraton a doufám, že si to přání splní a nakonec tam pojedeme ještě nejméně tři, protože, tam by Jurij nemohl chybět.