Jdi na obsah Jdi na menu

VELKÁ CENA OSTRAVY V TRIATLONU 2013

V neděli 28. 7. 2013 se uskutečnil 9. závod Mezinárodního poháru v triatlonu 2013, a to - AutoCont Velká cena Ostravy v triatlonu 2013, který se jel rovněž jako mistrovství Moravskoslezského kraje v triatlonu. Tento triatlon je také posledním pohárovým triatlonovým závodem v MS kraji v této sezóně. Silniční triatlon s parametry 0,7 - 24 - 5km za náš tým reprezentoval DALIBOR, za podpory nádherné kulisy diváků, kterých se v krásných letních 37° ve stínu sešlo jako na olympiádě v "Londýně". Dalibor pojal tento závod jako přípravu na v příštím týdnu probíhajícího ironmana Slovakmena. Start závodu byl v 11:55 hod., slunce bylo kolmo, kardiaci jeli už svůj padesátý otčenáš a my vesele skočili do jezera, voda měla 24.5 stupňů takže neopreny byly zakázány a tak se náš závodník ve vodě plácal na jistotu v ironmenském tempu celé dvě kola plavání (se divím, že se diváci na mě vydrželi celých 24 minut koukat, asi se sázeli jestli ještě plavu, nebo se už topím :D), těm co se nenamazalí s tím, že na deset minut to nestojí za to, se omlouvám. Plavání se mi pomalu začalo líbit a už byl konec, musel jsem z vody doběhnout ke kolu a poprat se s rafinovanými kopci, které nám připravili pořadatelé na trase Hlučín - Děhylov (tady se mi zvlášť líbila sedomasochistická ulička do které ještě někdo nasypal písek) - Plesná – Dobroslavice - Háj – Jilešovice – Kozmice – Hlučín. Kolo se jelo za plného provozu, takže ti bez ambic na vítězství jeli opatrně (a nemehla jako já taky). Po dojezdu do kempu, přišla moje disciplína běh a ten jsem si vychutnal, kroužil jsem jako sup všechny čtyři kola za podpory a tleskotu dívek, spoluzávodníků i kardiaků a na konci jsem si dovolil zazávodil si s jedním dlouhonohým mladíkem, kdy jsem ho tak 300 metrů do cíle doběhl, přidal jsem a on se mě pořád držel, na 200metru mě dokonce předběhl, tak jsem se za něho mazácky zavěsil, na posledních 100 metrech jsem z poza něho zleva vystřelil a když  nestačil zachytit můj nástup, tak jsem sprintem doběhl do cíle před ním - byly to fakt bomby - citěl jsem jak mi pumpa podepisuje výpověď - bylo to zase jedno moje krásné malé vítězství. Asi ho to hodně mrzelo, protože pak ignoroval mou podanou ruku. Závod měl parádní atmosféru, pořadatelům se klaním a děkuji jim za krásný zážitek a těším se na další ročník.

Pro materialisty - cena závodu 250 kč, vjezd s autem i vstup do areálu zdarma, voda, houbičky, startovní taška s bidonem, melouny, grilované kuře, chléb a okurek - mňam.
No a výsledek: 81 místo z 99/ 7 nedokončilo/ všichni přežili

Časy:00:24:31 plav. - 00:58:25 - kolo - 00:24:37 - běh - celkem 01:47:33 hod- celk. v poř. 81