Jdi na obsah Jdi na menu

VII Półmaraton Kietrz & Rohov

Dne 8. 6. 2013  v 10 hodin jsem se postavil na start běhu na 21km, spolu s MIRKEM . Po startovním výstřelu z lodního děla vyrazilo za slunečného počasí 389 závodníků. No, teda kromě nás, my jsme byli tak 300 metrů od startu a povídali jsme si co to bylo za zvuk a já je chudáky chlácholil, že to nemohl být startovní výstřel...no a byl. Trať byla vlnitá, běželo se z polského Kietrze do českého Rohova a zpět po celé trati byla co 2 km voda a hubky a v jedné části dokonce sprcha, po trati nás doprovázeli policisti na motocyklech v brýlích jako z američky. Můj i MIRKŮV cíl byl, zaběhnout si osobák, nebo aspoň krásný čas. Mi se to podařilo, vylepšil jsem si čas o 10 minut. Mirek mi dal ještě 5 minut, takže je ve výborné formě a mám co dohánět.  Co se týká závodu, byl to nejlépe zorganizovaný závod co jsem běžel za 200 kč. Dá se říct, že byl na úrovni PIM, nebo Vokolo príglu. Tolik dárků, cen a pozorností nikde nedostanete (koberec do koupelny, koberce do auta každý třetí,  tričko, medaile, čokoláda, ionťák, voda, pivo, spoustu upomínkových předmětů a po závodě polévku, opékanou klobásu s pečivem a minerálku, po závodě hned domácí koláče a káva a každý mohl využít masáže krásných dívek a lepých chlapců, kdy každá masírovala jednu nohu. Mirek měl svůj den, podařilo se mu využít bezplatné masáže a pak skušeně v tombole vyhrát zájezd k moři. Taky jsme na závod jeli s prima partou Zdeňkem Čechem a parádní bavičkou a mimo jiné vítězkou Lenkou Wágnerovou (3. místo v kategorii). Tímto je zdravíme a těšíme se na další společné akce.

VÝSLEDY :

MIREK /117 celkově / 170 startovní číslo/Cat. M30/37/ Muži 109/ čas 01:43:12 / čas čip 01:42:18/ tempo 4:50/ první desítka 0:47:58

DALIBOR/153 celkově/  77 startovní číslo/ Cat. M40/40 M / Muži142/ čas 01:48:36 - osobní rekord   / čas čip 01:47:39 / tempo 05.06/ první desítka 0:50:38