Jdi na obsah Jdi na menu

Čtvrtmaraton Lenkyčlenky 28.11.2010

Další běžecký závod tentokrát pod již tradičním názvem "Čtvrtmaraton Lenkyčlenky" se uskutečnil 28.11.2010 v 10.00h.Na startu pouhých 42 zmrzlých sporťáků.Součástí závodu byl i půlmaraton o pohár starosty Třebovic,z toho se však stala tak trochu fraška,jelikož se nesehnal sponzor a tak si to sice 6 běžců zaběhlo,ale jen tak nějak neoficiálně.

Za naší mocnou grůpu se dostavil Mirek a Jirka Kubačák,ostatní bohužel...Již klasickou trasu o délce 10,55km po cyklostezce z Třebovic do Hošťálek poznamenal první nástup skutečné zimy,kdy teplota byla kolem -1 st.,mírně sněžilo a fučel nepříjemný nárazovitý vítr.Počasí tedy tentokráte ovlivnilo výrazně výkony sportovců bohužel i naše.Oba jsme se dost potrápily,přičemž Mirek byl moc rád,že se nakonec rozhodl běžet jen čtvrtmaraton a žádný zážitek to teda tentokráte nebyl.Jirka taky spíše zklamám,s tím,že ho hodně potrápily průdušky a špatně se mu dýchalo.Takže odběhnuto-no a rychle do tepla,tedy do knajpy.

V hospě proběhlo vyhlášení a bylo to vlastně jediné pozitivní na celém závodě,kdy v domácké atmosféře jsme dali dvě bahna,pokecali a bylo to tam příjemné.Také bylo přislíbeno pořadateli,že příští ročník už bude na nové trase v Bělském lese,což bude určitě atraktivnější než nynější 2 okruhová rovinatá trasa s výhledem do prd...

Časy a umístění----- Mirek:49:47(hrubě nespokojen)-17.místo z 42

Jirka:1:02:45(chtěl pod hodinku,takže také zklamám)-38.místo z 42