Jdi na obsah Jdi na menu
 


BYDGOŠŤ 2014

 MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ POLSKA V DLOUHÉM TRIATLONU - 31.8.2014  BYDGOŠŤ

Do Polska jsme jeli v klasické sestavě já(Jurij),Dalibor a sparing Tom z Hukvald. Do dějiště závodu jsme dojeli v sobotu v pravé poledne a hned ve 14 hod. nás čekala prezentace a rozprava, pak odjezd do 20 km vzdáleného Borowna, v místě plavání, kde jsme uložili věci a kola do depa č.1. Pak návrat do Bydgoště do depa č.2, kde se uložili věci na běh. Depo bylo u místního fodbalového stadionu, kde jsme si zašli na jídlo(pasta party).Ubytování bylo v místním sportovním areálu v hotelu Zawiszie,

V neděli 5 hod. nás autobus odvezl na start závodu a 7 hod. vběhlo 154 triatlonistů do místního jezera. Plavaly se čtyři okruhy a pak byl 250 m výběh do depa. Po trošku delším plavání(4,1 km) jsem(Jurij) vbíhal do depa jako 27. a s lehkou obavou, ze zatejpovaného kolena a ne zcela dobře utáhlou sedlovkou(strhlý závit), jsem se vydal na 4 1/2 okruhu cyklistiky. Dalibor zaplaval standart,pár borců nechal za sebou a na kolo nasedal asi nejlepe vyladěný v tomto roce(nebyl přetrenován). To se potom ukázalo v podobě bike, run in total iron rekordu, kterým se poprvé dostal pod 12 hodin. Já na kole taky nezahálel,postupně jsem se propracoval až na 12. místo. Jenže po rozběhnutí se mi vrátila známa bolest v koleni, Trochu mě to limitovalo, ale v závěru běhu mě postihly křeče, takže jsem klesl na 22.místo absolutního pořadí.

Závod hodnotím velice kladně, pěkné tratě, spousta fanoušků, super zázemí. Myslím, že na start v Bydgošti určitě někdy nastoupime. 

Statistika:

Jurij  -  22. místo celkově a 9. v kategorii 40-49 za 11:21:24

Dalibor - 88. celkově   a  23. v kategorii  40-49 za 12:39:58