Jdi na obsah Jdi na menu

Albrechtický sprint triatlon - štafeta

Dne 23.7.2011 se konal pod záštitou SK Fuga a Českého červeného kříže Karviná
Albrechtický Sprint triatlon na Těrlické přehradě. Na start závodu se postavilo 49 závodníků v jednotlivcích a 3 štafety. Mezi nima i Naše, ve složení  JURIJ-plavání, JIŘÍK - kolo a RENČA - běh. Honza opět jako fotograf.
            V 11 hodin se výstřelem ze starovací pistole všichni borci vrhli do ledové , 18-ti stupňové vody !! Jurij plaval skvěle, držel se s nejlepšími plavci. S napětím jsme dalekohledem sledovali Juriho oranžovou čepici a čas - perfektních 16:33 na 750 metrech nás vyšvihl na průběžné 1. místo ve štafetě. Měli jsme náskok cca 20s před BK SAK ložiska Karviná. Čas mohl být jestě kapku lepší, ale měli jsme malé, technické zdržení v depu. Na kole pokračoval Jiřík. Po vyjetí strmého kopce na  začátku, byla trať perfektní, rovinatá. 24km se šlapalo skvěle!! Po cca 2-3 km mě předjel profi cyklista ze  SAKu, tím způsobem, že jsem viděl jeho záda pouze chvíli..Toho
bych předjel jedinně, kdybych kolo vyměnil za Babettu :-D Čas 48:26:-). Žezlo jsem Renči předával s průběžným 2. místem..Renča vystartovala jako vítr, je ve výborné formě, což svým výkonem potvrdila!, dle ní  špatné, na kopce dobré a v tom horku ke všemu!:),  6 km zvládla za 26:51. Zhruba 5,5km si udržovala odstup před borcem, který ji visel za zadkem a ne zrovna gentlemanským způsobem ji těsně před cílem předběhl. 2. místo nám uteklo o pouhé 2 vteřiny..
               Renča z toho byla kapku zklamaná, ale je to sport a 3. místo udělalo obrovskou radost!! Byl to její 1. start za štafetu a užila si to!:) Stáli jsme společně na bedně a byl to skvělý pocit:-)! Celý závod, jakož i organizace byla na profesionální úrovni! Medaile, ceny a občerstvení výborné. Při registraci se rozdával Ivanův Lowellpro funkční nátělník. Jako tým jsme fajně pokecali. Doufám, že na příští ročník opět zavítáme a bylo by super, kdyby TT štafety byly třeba i dvě:-)))