Jdi na obsah Jdi na menu

Běh J.A.Komenského

Dne 27.3.2011 se konal 15.ročník běhu J.A.Komenského-trasy z Bílovce do Ostravy-Poruby o potvrzené délce tratě několika běžci dle GPS na 21,8 km.Tento závod byl doprovázený i několika dalšími možnostmi jako běžet 12km trasu z Kyjovic do Ostravy a také několika možnými variantami pochodu,které mají již mnohem delší tradici.Já se¨v tomto článku budu věnovat pouze variantě,kterou jsem osobně jako jediný z týmu absolvoval tedy běžeckým závodem z Bílovce.

Za solidních povětrnostních podmínek se nás na náměstí v Bílovci sešlo 42 borců a borkyň.Start v 10.30h za polozatažené oblohy,ale naštěstí bez scance.Trasa asi z 10% pouze ze začátku po cestě,pak už ale následovaly v lepším případě cyklostezka tzv.údolím mladých,ale také bahnění polem,těžké výstupy lesními pěšinkami,takže dost crossová záležitost.Můj jednoznačně nejtěžší závod,jelikož to bylo bez keců pořád nahoru a dolů a dva zhruba 250m prudké výstupy po úzké pěšince přes kořeny atd. byli šílené.Takže těžká trasa,ale nádherná-opravdu neustále v přírodě podél potoků,žádná cestovní asfaltka.Celkem si nedovedu představit tento závod absolvovat před týdnem za podmínek,které byli v Mořkově...

Na trase 2 občerstvovací stanice,které jsem nevyužil,což se v posledních asi 3 km projevilo už menší svalovou krizí a totální vyčerpaností,což se mi teda moc nestává.

K umístění-už dlouho jsem nečekal tak netrpělivě na výsledky,tak konečně-ze 42 závodníků jsem doběhl na 10.místě,ve své kategorii 5 z 11 v čase 1:50:22,což není žádný zázračný čas,ale je třeba posuzovat hlavně obtížnost terénu,takže totální spokojenost.