Jdi na obsah Jdi na menu

Běh mezi náměstími - BVC F-M

5.6.2011 se za až neskutečně letního počasí, uskutečnil již 5. ročník příjemného závodu, běhu mezi náměstími ve Frýdku Místku, zařazený v BVC F-M. Trať byla dána na 5 km. Startovalo celkem letos již 65 běžců, za TT Ostrava  RENATA. Opět jsem to pojala jako osobní duatlon a vyrazila na místo startu na biku. Ovšem tentokrát jsem si naložila do sedačky ještě Juniora a tak jsem si vezla navíc asi 20 kilo a i s objížďkama a po závodním výletem jsem urazila za den cca 55 km. O co zajímavější byla cesta, když jsem uvažovala, jestli nejedu zbytečně a naskytne se mi nějaké baby hlídání na tu chvíli než odběhnu závod. Honza byl totiž v práci a tak to bylo buď a nebo. Na Šerák, na který jsem se chystala prvně, jsem se na pas blink s malým nakonec neodvážila. Po dojezdu jsem na startovačce uviděla několik málo známých běžeckých tváří. Drtivá většina si dala termínově stejně závod v Karviné a na zmíněném Šeráku. Dali jsme se do řeči a hlídání bylo na světě, alá 1.běžecký Jablůnkov, viděli jsme se prvně, ale byli  perfektní a moc jim za vše děkuju. Po startovním výstřelu jsem tentokrát zaujala taktiku vypálit, udržet získaný náskok hned za 1. Petrou Pastorovou a tak taky doběhnout. A tak se taky stalo. Posunula jsem si osobák skoro o minutu, krátké tratě já opravdu ráda, ale vím, že to mohlo být o celou minutu, kdy jsem pár sekud ztratila v momentu, kdy jsem si uvědomila, že mám v nohách bike a něco mi tam mravenčí co mě donutilo zpomalit na pár posledních metrech. Chce to ještě potrénovat. V cíli byla tatranka a láhev minerálky. Samozřejmě tombola. Doběhla jsem už v 1. půli všech zůčastněných, 2.v kat., získala pěknou medaili, diplom a cenu, naštěstí pro můj dopravní prostředek bečka piv to nebyla, zacvakla jsem spdéčka a vyjela se s malým okoupat na Olešnou a prozkoumat štolu na Staříči. Co se dělo den dva po závodě bych zhrnula asi takto..špitál, bolestivé spáleniny, celo mumie z fáčů a mnou tentokrát odmítnutý opět neplánovaný pobyt v ústavu..jo,podcenila jsem slunce a moje už jednou takto brutálně poškozená  kůže  to znovu odskákala..tímto je ve hvězdách, kdy se zase postavím na nohy a vyběhnu..Vaše Renča

TT OSTRAVA - RENATA - 2.žena/11 - 28.celk./65 - OR - 5 km - čas: 21:30