Jdi na obsah Jdi na menu

Čtvrtmaraton Lenky Členky 2011

V sobotu dne 12.11.2011 se za krásného počasí pořádal v místním nejznámějším Ostravském lesíku zvaném Bělák čtvrtmaraton Lenky Členky, která letošní ročník pořádala poprvé sama a na jiném místě než byly ročníky minulé. Za ideálního počasí vyběhlo celkem 83 závodníku, z toho 21 žen. Celkově vyhrál Daniel Šindelek 00:38:56 min. před Romanem Balážem, na posledním místě pak skončil pan Otto Seitl s vynikajícím časem 01:32:11 min.. Ženy vyhrála Katka Bluchová 00:42:59 min. před Voráčkovou Adélou. Z našich byl nejlepší Dalibor Červenka 0:55:22 min. (67./83.), a to samozřejmě pro to, že tam byl jediný za náš tým TT Ostrava. Závod měl po celou dobu výbornou atmosféru, při průběhu kolem startu a cíle se usídlilo několik fanynek různého věku, které fotily každý pohyb závodníků a neodpustily si občasné do toho!!! Závod byl na dvě kola, která ubíhala krásně rychle i těm pomalejším, kteří se tak jako já mohli kochat přírodou. Závod byl zároveň vzrušující pro všechny v tom, že byl jen určitý počet krásných účastnických medailí, což se mi vzpomnělo 2km před cílem a začal jsem běžet a stíhal závodníky před sebou. Nejprve jsem líznul závodnici z Polska Včolku a pak jsem začal stíhat dvojici před sebou. Zhruba 600 metrů před cílem jsem je dohnal a snažil se je předběhnout, to se mi podařilo, ale zavěsili se za mě a ve stejné frekvenci jsme jeli ve vláčku asi 200 metrů spolu, když tu ten za mnou se najednou pokusil o únik, všichni jsme zrychlili tempo a běželi vedle sebe, asi nás napadla stejná myšlenka o medailích. Závodník vedle mě se začal dostávat přede mě, bylo to loket na loket a ve mě se probudila nějaká druhá míza, vsadil jsem na jednu kartu a vyrazil o třídu rychlejším tempem vpřed a byl to dobrý nápad, už jsem uslyšel jak odpadl závodník s knírem a jeho zaklení pša krev jsem už slyšel z dálky, to asi vyřídilo i mého druhého soupeře výrazně zpomalil a já jsem na adrenalinu doběhl do cíle před nimi, kdy při doběhu jsem si všiml, že v rukou pořadatelů už visí medaile jen dvě, což znásobilo i smutek pána s knírem a mou obrovskou radost, že jsem zvítězil ve svém osobním souboji. Tak vidíte, že se dá prožít krásná atmosféra i když je to jen souboj aucajdrů. Vyhlášení vítězů, tombola, klobása a pivo a hurá domů. Tak zase někdy.