CZECHMAN - 2011

4.6. v Starém Zdárci nedaleko Pardubic se uskutečnil závod v dlouhém triatlonu

o objemech 1.9 - 90 - 21 .Na startu bylo 352 závodníku a mezi nima i JURIJ.

J. - komentář

Startovalo se ve 12hod.,to už vládlo tropické klima 28 ve stínu,navlékl jsem stěží nový neoprén a aniž jsem ho nevyzkoušel jak se v něm plave.Start to byl masakr,pár ran jsem dal a taky dostal,zhruba po 700m (první bojka) se to srovnalo a já vychutnával plavání v průzračné vodě.Čas plavání 36:22 jsem očekával,díky neoprénu a plavecké formě.První depo proběhlo hladce,ani jsem se moc nenatrápil s vyslíkáním neoprénu.

Kolo jsem začal zlehka,protože jsem postupně dostal do sebe tyčinku,energetickou tabletu,gel,iont a vodu.Pak jsem to rozjel na průměr 32.5 - 33.0 .Po druhé občerstvovačce na 55km jsem udělal zásadní chybu a to,že jsem vzal vodu napil se a polil si hlavu a zátylek,abych se zchladil a zjistil,že bidón je prázdný a další občerstvení bude až za 30km.Vedro mě postupně drtilo,musel jsem zpomalit,průměr mé jízdy klesl na 31.2 .Třetí občerstvovačka byla pro mne dar z nebes,nalil jsem se a doplnil energii a za 10 minut byla hydro-krize pryč.Rychlost se zvedla a v čase 2:48:49 - průměr 31.6 jsem dokončil kolo.

Po zesednutí z kola se mi zdály nohy nepříliš unavené,tak jsem běh rozjel svižně,první tři kilometry byl průměr 5:15 na km a to byla má druhá chyba,že jsem nedbal na vedro a na 5km mě došlo,že jsem to přepálil.Běžecká trať označená každý kilometr,vedla chvilku lesem,jinak zbytek vše na sluníčku,po občerstvovačce na 7.5km,10.5,13 a 15.5 jsem se nemohl rozběhnout,až poslední 3km se mi běželo super,asi to bylo vidinou cíle,dokonce jsem předběhl pět závodníků před cílem.Běžecký čas 2:15:53 odpovídá klimatickým podmínkám.

Závod byl na velmi dobré úrovni,co se týká pořadatele,(zázemí,občerstvovačky,tv-ČT-4 a td.),byla to pro mě čest,se takového závodu zúčastnit.

Výsledek : 198. místo za 5:45:22 ( osobní i team rekord )