Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství Slovenska v dlouhém triatlonu, Bátovce

16.7. jsem absolvoval první zahraniční závod v Bátovcích na Slovensku a to v triatlonu o objemech 1.9 - 90 - 21.

Závod začal v 11hodin,voda měla 25,takže se plavalo bez neoprénu.Do závodu nastoupilo 130 mužů,8 žen a 12 štafet.Plavali se dva okruhy a po prvním,který jsem měl za 20min. bylo jasné,že nezaplavu dobrý čas.Nakonec všichni něco navíc časově naplavali,počítám,že to bylo lehce přes dva km.Po plavání jsem byl na 80.místě za 41:16 .

Kolo mělo tři okruhy po 30km a bylo hodně členité,jelo se mi dobře držel si 31 rychlost.-průměr,ale ve třetím okruhu mi vletěla vosa pod kombinézu, tak jsem musel při prudkém sjezdu zastavit a tím jsem trochu ztratil čas.Kolo bylo za 3:02:26.

Běh měl čtyři okruhy po 5,25 km.Když jsem vybíhal hlasatel říkal teplotu vzduchu,která byla 32 ve stínu.Běželo se mi špatně,při pokusu o zrychlení jsem se přehřával.Po prvním okruhu mi bylo jasné,že neohrozím osobní rekord,spíš jsem se zaměřil na dokončení závodu pod 6 hodin.A díky hobičkám,které mě ochlazovali se mi to povedlo.Běh byl za 2:09:48.

Celkově jsem skončil ma 99.místě za 5:56:22 přesně11minut za svým rekordem.S výkonem jsem napůl spokojen,ale jinak jako závod,prostředí a atmosféra se mi stražně líbili.Takže příští rok určitě pojedu zas na Slovensko.