Jdi na obsah Jdi na menu

Pustkovecká zimní šestka - OZBL

V sobotu, 29.1.2011 , se uskutečnil další mrazivý závod letošní zimy, tentokrát pod názvem Pustkovecká zimní šestka, v režii stoprocentní MK Seitl a opět jeden v pořadí z OZBL. K výstřelu od místostarosty Pustkovce se dostavilo odvážných 35 běžců, za TT  - MIREK, HANZ a RENATA.  Nemůžu opomenout, že tyto dny nás v Ostravě trápil smog, který byl daleko za povolenou hranicí přípustnosti k lidskému zdraví. Situace se zlepšila, k naší smůle až po doběhu, kdy se ukázalo slunce, zvedla se teplota a bylo rázem i vidět ! Moc rádi jsme v divácích přivítali nemocného TT Jiříka . Jako fotograf opět nechyběl TT Honza . K tomu všemu, dnes je na místě vzít článek velice humorně:)..

Trať byla dána na 6,100 km, což byly 3 okruhy a nějaké ty zbylé kroky k hlavnímu rozhodčímu známému jako Sandokanovi ! Do cíle vedl opravdu mírný a taky opravdu táhlý mini kopeček, se kterým se Renča těžko smiřovala v každém kole. Přepálený start ve stylu ,,vytáhnout se s Mirkem"  nebyl pro ni dobrou taktikou, až se propadla kam se propadla a ztuhla jako dřevo ! Až 3x šla ,,pěšoura" a provolávala dobrovolnou DNF..,cestou, ale potkala také jdoucího Hanze, který jí opět nakopl a ačkoliv jemu samému bylo zdravotně velice ,,šoufl", nakopl to také a dokonce ,,dal" i ji. Tímto ho velice zdravím a děkuji mu za mě a klaním se, že doběhl. Se zatnutými zuby jsem se došourala za podpory celkového vítěze závodu Romana Baláže z BET Ostrava do cíle, kde se nespokojeně se svým časem dotrápil Mirek. Dával si za cíl cca do 27 min. Co následovalo u vyhlášení, byl veliký údiv, když oceňovali překvapivě na kategorie, rázem z ničeho bylo pro Renču 3.místo. Takže na závěr by to šlo:) Jako ceny byly darem krásné knihy a jak jinak než ty o sportu!:)

Nedalo se jinak a muselo se ještě na pivínka, konečně týmově poklábosit a zhodnotit situace:) Celkově jsme byli v ten den přešlí jako mrazem, tak jsme to alespoň rozebrali a vytyčili si na dalším následujícm běhu dne následujícího časové zlepšení. Závod v Pustkovci hodnotíme však organizačně opět a jak jinak v přátelském duchu a klidu:)

MIREK  KOVALUK  - TT OSTRAVA -  čas 27:43 - 20. celkově/11. v kat.

JAN  HAVRÁNEK - TT OSTRAVA - čas 29:52 - 27. celkově/12. v kat.

RENATA BACHRONÍKOVÁ - TT OSTRAVA - čas 30:28 - 29.celk./3.v kat.