Jdi na obsah Jdi na menu

TRIEXPERT Vokolo príglu 2012

V sobotu 13. 10. 2012  se v Brně u Brněnské přehrady konal 3. ročník běžeckého závodu oběhnutí přehrady čítající 14,10 Km. Na start se postavilo 1652 běžců a náš team reprezentoval JURA a DALIBOR. Po příjezdu na místo jme zaparkovali téměř u startu. Závod měl ideální podmínky, bylo slunečno, trasa závodu byla vlnitá a ve střední části zúžená a krkolomě lesní. Startovali jsme ze skupiny B (E - elite, A - borci, B - béčka, C - housky - Jura startoval jako náhradník za lenivou housku a nešlo to už změnit), podle výkonosti, nevýhoda to byla pro Juru, který patřil do skupiny A, musel se tedy probíjet slabšími jedinci. Jura skupinu A přesto dohnal, a to i přez to, že startovala 4. minuty před náma a polovinu z nich porazil. Příště jim to natře všem. Dalibor se potýkal se svým kolenem a od půlky si ještě rozsekl prsty na levé noze o své nehty (neostříhané), ale i tak se mu podařilo doběhnout a porazit na 600 závodníků. Celý závod provázela výborná atmosféra (holky ze sportovní školy stály po celé trati a hecovaly nás), narušená možná jen tím, že k obědu nebyl řízek a salát( jak jsme si mysleli, ale těstoviny s kečupem....bléééé) a neúspěch v tombole, kdy jsme byli připraveni odcestovat ve dvou autech, ale během losování došlo k omylu a vyhrála to nějaká paní. Závod byl našlapaný elitními běžci, které máme možnost vidět jenom v telce (Pechek) a je úžesné, že se s nima může poměřit obyčejný smrtelník jako jsme my. Takže popřemýšlejte, když zaplatíme příští rok startovné včas, tak se vlezem do 300 kč a 4 v autě po 200 kč a je to krásný zážitek - voda, holky a plno krásných lidí ( je možnost tam i přespat v nedaleké chatě, která patří mé rodině). A pro ty co si nevěří je pro dokončení běžeckého závodu stanoven časový limit dvě a půl hodiny.