Jdi na obsah Jdi na menu

SLOVAKMAN 2013

SLOVAKMAN  - 3.8.3013  v  Piešťanech / Slovensko

Slovakman je nejprestižnější závod v triatlonu na Slovensku. Začínalo se už v pátek

registrací umístěnou v místní loděnici, kde současně probíhalo EXPO firem nabízející od

sportovní výživy, výbavy na triatlon po tejpování a masáže.

Večer pak byla rozprava, kde pořadatel a rozhodčí načrtli děj a pravidla celého IRONMANa. Po

rozpravě bylo všem jasné, že v sobotu je čeká velmi náročný závod v extrémních podmínkách.

Čekal se tropický den.

V sobotu v 7 hodin výstřelem z děla odstartoval 11. ročník SLOVAKMANa a do vody se vrhlo 142

závodníků z 11 zemí, z toho 4 ženy. Plavalo se v řece Váh, voda měla příjemných 22,6 stupňů  a

byl povolen neoprén.

Do závodu nastoupli také Jurij a Dalibor z Triatlon teamu Ostrava.

Juriho to byl v pořadí už 7 iron, tak v plánu měl překonat si osobák a posunout ho pod 11 hodin.

Pro Dalibora to byla premiéra na této iron trati. Do závodu šel s tím užít si jedinečnou atmosféru

IRONMANa a hlavně, závod úspěšně dokončit.

Závod se vyvijel podle předpokladů. Pro vítězství si doběhl nezničitelný Petr Vabroušek.

Juri předvedl životní výkon, vyšlo mu vše na 100% , od stravy po výkon, podepřený kvalitní a

velmi tvrdou přípravou na závod. Z vody vyběhl 49. , na kole letěl, předjížděl jednoho soupeře za

druhým, to mu vyneslo 23. nejlepší čas v cyklistice. Do běhu vyrazil jako 35. , teploměr ukazoval

37 stupňů. V průběhu běhu se ukázalo, že bude dokonce bojovat o stupně vítězů ve své kategorii.

Nakonec z toho bylo vysněné 2.místo v osobním rekordu.

Dalibor si svůj závod užíval, po předpokladaném rozvážným plaváním, se rozjel na kole, až ho

musel sám velký Petr Vabroušek okřiknout, aby to nepřepálil.No a běh je jeho nejsilnější

disciplína,kde si to užil nejvíce, hlavně u občerstvovaček. Nakonec to DOKÁZAL, dorazil do cíle, a

tím z absolvoval Vysokou školu Tělesné zdatnosti.

FAKTA :  JURIJ - celkově 38.místo / v kategorii 40 - 44 -  2.místo za 10:57:26

DALIBOR -       90.          /                  40 - 44 - 14.místo za 13:26:42